S E R V E R

SERVER / SUNUCU HİZMETLERİ

Server Firmanız içerisinde bulunan PC - Yazıcı ve diğer aygıtların tek noktadan kontrolünü sağlar. Mevcut yaşanılan bireysel olarak PC'lerinizde ki veri kaybının önüne geçer. Dışarıdan gelebilecek saldırıları bertaraf eder. Bireysel PC'lerinizde ki tüm kullanıcıların verisine tek noktadan ulaşabilmenizi ve görüntülemenizi sağlar. Kullanıcılar arasındaki veriye, ulaşımı güvenli, kesintisiz olarak sağlar. Verilerinize her noktadan ulaşım imkani verir.

Server kullanıcılara verilerine bireysel ve toplu ulaşım imkânları sunar. Firmanızda kurulum aşamasında PC'leriniz ve diğer aygıtlarınız kontrol edilir. İşletme kurgunuz yapılarak size en uygun sistem hazırlanarak işleme alınır. Bu noktada sunucu içerisinde yazılımınız ve çalışma prensipleriniz belirlenir. Çalışma prensibinize uygun olarak belirlenen sistemde çalışmalar başlar. Akabinde lisans Firewall Veri işlemlerine geçilir.

Server günümüzde yapılan en ciddi virüslere karşı yüksek güvenlik sağlar.

Server tüm datalarının tek merkezde tutulmasını sağlar.

Server PC-Yazıcı veri ve diğer aygıtları bünyesinde tutarak size hızlı ve güvenli bir ortam sunar.

Lisans İşletim Sistemi

Server makine üzerine kurulurumu, işletmenize uygun olarak belirlenir. Server üzerine kurulan lisanslamalar da lisan işletim sistemi yanı sıra kullanıcı lisanslamaları da yapılır. Lisans aynı zamanda uzaktan bağlantı sağlanmasına izin veren Remote Desktop lisanslama yapılır. İşletim sistemi kullanmanıza ve tüm kullanıcıları birebirine tek noktadan hizmet vermesini sağlar. İşletim sisteminizin lisanslanması sistem üzerinde tam kapasite çalışmanıza olanak sağlar.

Client – Kullanıcı

İşletmenizde yapılan fizibilite çalışmasına istinaden kullanıcılarınız sunucu üzerinde işlem yapabilmesi için ( güvenli bağlantı ) domain yapısına dâhil edilir.Amacımız kullanıcılar PC'leri üzerinden Server'a bağlanır ve tüm kullanımlarını sunucu üzerinden yaparak daha hızlı ve güvenli bir ortam sağlanır.

Data-Veri

Sistemin kurulumundan itibaren tarafınızdan bilerek veya bilmeyerek silinen yâda kaybolan dosyalarınızın harici bir cihazda tutularak korunmasını sağlamak ve geri dönüşümüne izin vermektir.

Firewall-Güvenlik

Firewall güvenlik duvarıdır. Kullanım amacımız iç ağınızda güvenli ortam sağlamak ve dışarından gelebilecek saldırıları engellemektir. Güvenlik duvarı adından da anlaşılacağı gibi dış etkenlere karşı bir korumadır. Fiziksel ve donanımsal olarak görev üstlenirler. İşletmenizde güvenlik duvarı kullanım amacı içeriden ve dışarıdan gelebilecek saldırılarda veri ve iş kaybının önüne geçmektir.

S

IT Hizmetlerine İhtiyacınız Mı Var?
Bize Yazın.

İletişim Formu