S E R V E R

NETWORK/ AĞ HİZMETLERİ

İşletmeniz de networkun yani ağ sistemi kurulması işletme içerisinde bulunan bilgisayarların birbirleri ile olan iletişimi sağlamaktır. İşletme içerisinde sağlanan bu ağ ile kendi içerisinde güvenli bir bağlantı oluşması ve birbirleri arasında haberleşerek dosyaların daha hızlı hareketi hedef alınır. Birbirlerine bağlı olan bilgisayarlar işletmecinin rahat bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ağ sistemi bir sunucu ile taçlandırıldığında sistem tek noktada kendini yönetebilir hale gelir.

Localı Ardea Network (LAN)

Kablolu veya kablosuz iletişim kanalları ile haberleşen ve mesafe olarak birbirine yakın bilgisayar veya network cihazlarının oluşturduğu ağ türkçede yerel alan ağ olarak adlandırılmıştır.

Wide Ardea Network (WAN)

Farklı losyonlardaki bilgisayar veya ağ kaynakları ya da yerel alan ağlarının birbirine bağlanması ile oluşturulan ağ, internet halka açık WAN ağlara bir örnek olarak sayılabilir.

Virtual Localı Ardea Network (VLAN)

Bir kurum içinde ayrı ayrı mantıksal ağların oluşturulması esasına dayanan sanal yerel alan ağları. Başka bir deyişle aynı Switch’e bağlı cihazlardan oluşan bir ağda mantıksal olarak ayrılmış farklı IP ağları ve subnetler.

Wireless Localı Ardea Network (WLAN)

Kablosuz yerel alan ağda verinin aktarımı kablolar yerine radyo dalgaları üzerinden yapılır. Akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar ve IT gibi kablosuz ağ cihazlarının LAN ve internetle haberleşmelerini sağlar.

S

IT Hizmetlerine İhtiyacınız Mı Var?
Bize Yazın.

İletişim Formu